Кріоконсервація.

Ще один аспект екстракорпорального запліднення стрімко завойовує популярність останнім часом. Це збереження зародкового матеріалу пацієнтами, які хочуть відкласти реалізацію своєї біологічної функції — народження дитини. Молоді жінки, зайняті кар’єрою, заморожують свої яйцеклітини та ембріони, отримані шляхом ЕКЗ, на майбутнє, оскільки розуміють, що з віком статеві клітини старіють і їх шанс на вагітність знижується. Крім того, люди у яких робота, пов’язана з ризиком для життя, або перед операцією, хіміотерапією або опромінюванням, також заморожують і зберігають статеві клітини.

Кріоконсервація ооцитів

Ооцит — жіноча статева клітина (яйцеклітина).

Кріоконсервація — це одна з розробок в галузі допоміжних репродуктивних технологій.

Проривом в науці стала методика вітрифікації ооцитів (яйцеклітин) — надшвидкого заморожування. Ця методика дозволяє здійснювати кріоконсервації жіночих статевих клітин на тривалий термін з можливістю подальшого застосування.

Методика кріоконсервації ооцитів використовується в наступних випадках:

У програмах ЕКЗ:

Традиційно прийнято застосовувати вітрифікацію яйцеклітин у випадках, коли при проведенні програми ЕКЗ в процесі стимуляції фолікулів отримані яйцеклітини, але немає можливості відразу ж запліднити їх спермою партнера (раптово захворів, поїхав і т.д.)

Також це рішення проблеми для жінки з виснаженням яєчників. Можливим є накопичення ооцитів в кількох стимульованих, або натуральних циклах, яке здійснюється протягом декількох місяців з подальшим використанням в програмах ДРТ.

Для пацієнток, яким передбачається лікування онкологічних захворювань (наприклад, хіміотерапія), і вони хочуть мати можливість після лікування народити здорову дитину. Саме їх яйцеклітини особливо вразливі, а значить, їх потрібно спробувати врятувати.

Далеко не всі жінки прагнуть народжувати у молодому віці, що пов’язано переважно з бажанням зробити кар’єру і зміцнити матеріальне становище.

Можливість заморозити яйцеклітини до кращих часів — відмінний вихід з положення!

Технологія кріоконсервації ооцитів дуже складна, однак вона вже підтвердила свою успішність: перші діти, зачаті за допомогою вітрифікації ооцитів, народилися в Японії в 2002 році і в США в 2003 році. На сьогоднішній день у світі достовірно відомо про народження дітей після 5 років зберігання ооцитів.

Кріоконсервація сперми

У Медичному центрі “Клініка професора Стефана Хміля” можлива заморозка сперматозоїдів для їх подальшого використання в програмах лікування безпліддя за допомогою методів допоміжної репродуктивної технології.

Кріоконсервація сперми проводиться за різними показниками: для інсемінації спермою чоловіка або донора, для проведення ЕКЗ спермою чоловіка або донора, для зберігання перед майбутньою операцією, після якої можливе різке зниження плідності чоловіка.

Перед кріоконсервацією показники сперми обов’язково перевіряють. Якщо характеристики хороші, то еякулят згущують для збільшення концентрації сперматозоїдів, обробляють і поміщають в особливий контейнер. Це пластмасова трубочка невеликого діаметру, що має певне маркування, щоб запобігти помилки у подальшому застосуванні. Трубочку поміщають у рідкий азот при температурі, близькій до абсолютного нуля. В такому стані сперма може зберігатися роками, не втрачаючи своїх властивостей.

Крім того, кріоконсервації сперми використовують для збільшення числа рухомих і нормальних сперматозоїдів, якщо мова йде про олігозооспермію і тератозооспермію. У цьому випадку чоловік здає кілька порцій сперми відразу або з перервою в кілька днів. Потім кожен еякулят обробляється і зберігається до моменту застосування. Після розморожування проводиться додаткова обробка сперми, її подальше згущення, сепарація і т.д. В результаті показники сперми можуть піднятися практично до нормального (або, хоча б, прийнятного) рівня. Звичайно, це підвищує шанси на зачаття — як при інсемінації, так і при ЕКЗ.

У практичному плані деколи виникає необхідність в кріоконсервації сперми в тих випадках, коли чоловік не може бути присутнім в клініці в день пункції фолікулів у дружини або проведення їй інсемінації спермою чоловіка. Це не знижує шанси на зачаття.

Таким чином, кріоконсервація сперми може не тільки збільшити шанси на зачаття в подружній парі, але й дозволить заощадити кошти після успіху першого ж протоколу ЕКЗ при заморожуванні декількох порцій сперми і згущенні її при розморожуванні.

Кріоконсервація ембріонів

Якщо при проведенні процедури ЕКЗ вдається отримати більше ембріонів, ніж необхідно для однієї підсадки, за бажанням пари їх можна зберегти при дуже низькій температурі — здійснити кріоконсервацію ембріонів. Ці ембріони є власністю пари і можуть бути використані в подальшому для наступної спроби ЕКЗ. Перевага кріоконсервації полягає в тому, що, отримуючи додатковий шанс, жінка уникає процедури стимуляції і пункції фолікулів і готується тільки до підсадки.

Кріоконсервація є певною “біологічною підтримкою” для пари: не можна точно передбачити, чи буде успішною стимуляція і запліднення при наступній спробі. Зберігаючи ембріони, що залишилися пара збільшує свої шанси. Кріоконсервація дає пацієнтам також і економічну вигоду – вартість зберігання, розморожування і підсадки майже на порядок нижче, ніж “свіжої” спроби ЕКЗ.

Кріоконсервація— це надійний і перевірений метод. Ніяких негативних впливів на плід і перебіг вагітності, пов’язаних з кріоконсервацією не виявлено. Недоліком є можлива втрата ембріонів в процесі заморожування і розморожування — не всі ембріони зберігають життєздатність. Дуже важливо, щоб перед початком підготовки до процедури ЕКЗ Ви обговорили з особистим лікарем необхідність заморозки Ваших ембріонів.

Дізнатись більше про донацію яйцеклітин (ооцитів)

Лікування безпліддя. Консультація онлайн.

Бажаєте отримати консультацію чи записатись на прийом.

Заповніть форму поряд на натисніть “Замовити дзвінок”

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Меню