Індукція овуляції

Індукція овуляції

Індукція овуляції —  це один з методів стимуляції яєчників для нормального росту і розвитку фолікула з яйцеклітиною. В основі цього методу лікування безпліддя лежить вплив на рецептори статевих залоз лікарських препаратів, які містять гормони з метою сприяння дозрівання і виходу яйцеклітини з фолікула.

Цей метод лікування використовується при відсутності овуляціі при умові збереження прохідності хоча б однієї маткової труби і, звісно, нормальних показниках сперми партнера. У комплексі лікування ендокринного безпліддя (ановуляції), безплідді нез’ясованого ґенезу  у Клініці професора Стефана Хміля використовують препарат італійського виробництва  “FT 500 Плюс“, який сприяє виникненню спонтанної овуляції, нормалізації фертильності та репродуктивної функції.

Приблизно з третього дня менструального циклу починається процес дозрівання фолікула, а потім, в середині циклу –  вихід яйцеклітини з фолікула в черевну порожнину – овуляція.

Вибір схеми індукції овуляції залежить від багатьох факторів і обирається лікарем.

Контроль за розвитком фолікула проводиться за допомогою УЗД (ультразвуковий моніторинг), товщина і ехоструктура ендометрію також має суттєве прогностичне значення. При досягненні фолікулом певного діаметру вводиться хоріонічний гонадотропін (ХГ) або його рекомбінантні аналоги, який забезпечує остаточне дозрівання яйцеклітини.

Для підвищення шансів настання вагітності пробують стимулювати розвиток двох (але не більше трьох) яйцеклітин (для чого дуже важливим є контроль лікаря за розвитком фолікулів). Запліднення відбувається природнім шляхом в передбачений для цього період часу. На успішність стимуляції овуляції також впливають такі фактори, як вік жінки, наявність інших причин безпліддя та правильний підбір препаратів.

.vc_custom_1621498704878{padding-left: 25px !important;}