Нейросонографія

Нейросонографія – це безпечний і високоточний метод ультразвукового дослідження головного мозку малюків. Він є важливою складовою скринінгу, проведеного до року. УЗД головного мозку дитини призначається у віці 1-1,5 місяця, коли не закрите велике тім’ячко. Це дослідження дозволяє зробити оцінку стану і роботи головного мозку і його структур, виключити ризик серйозних захворювань або виявити їх на ранній стадії.

ЩО ТАКЕ НЕЙРОСОНОГРАФІЯ?

Нейросонографія мозку проводиться через велике тім’ячко за допомогою ультразвукових хвиль, які в спеціальному апараті перетворюються в інформацію на моніторі комп’ютера. На підставі отриманого рухомого зображення і інших показників лікар оцінює будову і роботу головного мозку, стан його структур.

Лікарі-невропатологи високо оцінюють інформативність і точність нейросонографії: її результати дозволяють виробити чіткий план лікування виявлених порушень. Для батьків маленьких пацієнтів важлива безпека дослідження, і УЗД головного мозку повністю відповідає даній вимозі.

КОЛИ І КОМУ ПОКАЗАНА НЕЙРОСОНОГРАФІЯ?

Пройти нейросонографію рекомендується всім малюкам один раз, щоб виключити вроджені порушення в будові і роботі головного мозку. Проводити дослідження потрібно до 12 місяців – поки не заросло тім’ячко. При необхідності оцінки роботи головного мозку в динаміці дослідження може проводитися повторно, з інтервалом в 1-2 місяці.

НАСКІЛЬКИ БЕЗПЕЧНА НЕЙРОСОНОГРАФІЯ?

УЗД головного мозку для дітей навіть маленького віку абсолютно безпечне. Ультразвукові хвилі не сприймаються людським слухом, тому дослідження з їх допомогою не робить негативного впливу на мозок дитини.

Устаткування для проведення нейросонографії проходить при виробництві строгий контроль щодо безпеки. Апарати нового покоління, які застосовуються для досліджень в «Оксфорд Медікал Тернопіль», повністю відповідають вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Побічних ефектів і протипоказань до УЗД головного мозку немає.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ НЕЙОРСОНОГРАФІЯ?

Нейросонографія головного мозку – нескладна процедура, що займає 10-15 хвилин.

Для її проведення необхідно тримати немовля на руках і зняти з нього головний убір.

Лікар-діагност наносить на тім’ячко спеціальний гель, що поліпшує провідність ультразвукових хвиль, і починає водити датчиком по голівці малюка. Імпульси від мозку повертаються в апарат, де перетворюються в електричні, і створюють на моніторі динамічне зображення.

Маніпуляції лікаря абсолютно безболісні. Нейросонографія дозволяє:

  • оцінити структурні характеристики головного мозку і його стан;
    виявити гідроцефалію (наявність рідини між півкулями мозку);
    виявити наявність утворень (кісти, пухлини);
    виявити пошкодження мозку;
    дослідити великі судини головного мозку і кровотік;
    виявити менінгіт.

Після закінчення процедури батькам видається висновок про стан головного мозку та інших внутрішньочерепних структур.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО НЕЙРОСОНОГРАФІЇ?

Нейросонографія не вимагає спеціальної підготовки. Необхідною умовою є тільки спокійна поведінка малюка. Тому рекомендується приблизно за півгодини до дослідження нагодувати його, щоб він відчував себе ситим і задоволеним. Ідеально проводити УЗД головного мозку, коли дитина спить.

Меню