Індукція овуляції

Один із найпопулярніших методів лікування безпліддя в усьому світі – індукція овуляції.

Це  стимуляція яєчників для нормального росту і розвитку фолікула з яйцеклітиною. В основі цього методу лікування безпліддя лежить безпосередній вплив на рецептори статевих залоз за допомогою лікарських препаратів, які містять гормони. Мета — сприяння дозріванню і виходу яйцеклітини з фолікула.

Переваги даної методики:

  • Не потребує задіяння складних лабораторних методик
  • Жінці не потрібно перебувати в стаціонарі

Покази до проведення індукції овуляції: ​

♦ Відсутність у жінки самостійної овуляції ( хронічна ановуляція)
♦ Якщо овуляція нерегулярна (олігоовуляція)
♦ Порушена або неповноцінна овуляція (фолікул має здатність до зворотнього розвитку або у разі, якщо він досягає необхідних розмірів, але самостійно не лопається)
♦  При синдромі полікістозних яєчників та ендометріозі, коли овуляція не відбувається або порушена/

Успішність індукції овуляції залежить від прохідності маткових труб і відмінних параметрів сперми партнера. Саме тому перед проведенням процедури лікар рекомендує пацієнтці перевірити прохідність маткових труб.

Як проходить процедура індукції овуляції?

Після спонтанної менструації або менструації, викликаної спеціальними препаратами, на початку цикла призначають препарат італійського виробництва  “FT 500 Плюс“, який сприяє виникненню спонтанної овуляції, нормалізує фертильність та покращує репродуктивні функції жіночого організму.

Відповідь на індукцію овуляції може бути різною. Тому необхідно перебувати під наглядом лікаря і проходити трансвагінальне ультразвукове дослідження розміру фолікулів та ендометрію.

При досягненні фолікулом певного діаметру вводиться хоріонічний гонадотропін (ХГ) або його рекомбінантні аналоги, які забезпечують остаточне дозрівання яйцеклітини.

Для підвищення шансів настання вагітності  стимулюють розвиток двох (але не більше трьох) яйцеклітин. Запліднення відбувається природнім шляхом в передбачений для цього період часу.

Ефективність методики

Середній показник настання вагітності після проведення процедури складає близько 30%. Успішність залежить від таких факторів:

♦ Ступінь ендокринного розладу овуляції
♦ Вік пацієнтки
♦ Наявність зайвої ваги та інших хронічних захворювань
♦ Спосіб життя подружньої пари
♦ Адекватність відповіді на стимулюючі препарати

Репродуктологи Медичних центрів «Клініка професора Стефана Хміля» у Львові та Тернополі розробляють індивідуальну методику лікування та застосування індукції овуляції, надають цінні рекомендації щодо корекції способу життя, призначають допоміжні препарати, які суттєво збільшують шанс на настання вагітності.

Записатися на консультацію можна за телефоном 067 360 61 00.

 

 

 

Меню