ЕКЗ в природньому циклі

ЕКЗ в природному циклі (Natural Cycle IVF) — це метод запліднення, при якому майже не використовуються медикаменти.

При проведенні ЕКЗ в циклі, який не стимулюється, відсутній ризик синдрому надмірної стимуляції (СГСЯ), украй рідко трапляється багатоплідна вагітність. Проте, даний метод є менш ефективним. Відсоток настання вагітності на цикл нижче, ніж при традиційному ЕКЗ. Це зумовлено частково тим, що через передчасну овуляцію у 10-15% не вдається отримати яйцеклітини. Наступною причиною є те, що заплідненою може бути тільки одна яйцеклітина. Але, оскільки, при проведенні ЕКЗ (в природному циклі чи звичайним способом) в середньому тільки 80% яйцеклітин можуть бути запліднені, відсоток настання вагітності при цьому, зрозуміло, знижується.Тим не менш величезною перевагою є практично повна відсутність ризику. Лише незначна і нескладна процедура забору яйцеклітини представляє певний ризик (принаймні теоретично). В цілому весь цикл не є важким.

Не використовують антагоністи або агоністи гонадоліберину. Проблема передчасної овуляції легко вирішується прийомом певних медикаментів. Проте, виникає необхідність в частому ультразвуковому і гормональному обстеженнях.

Забір яйцеклітин може проводитися без застосування наркозу (за бажанням під місцевим наркозом). Тому жінка може в той же день іти на роботу. Оскільки, кістозне збільшення яєчників, яке спостерігається при гормональній стимуляції, відсутнє, цю процедуру можна без проблем проводити протягом декількох наступних циклів. Також не слід забувати, що такі цикли значно дешевші, ніж стимульовані, однак частота виникнення вагітності після перенесення ембріона (саме одного ембріона) з імовірністю 20% на кожен перенос ембріона, звичайно нижча, ніж при “звичайному ЕКЗ”, при якому переносять 2-3 ембріона. Але Ви відчуєте, що в психічному і фізичному плані такий цикл буде для Вас мінімально обтяжливий.

Яким жінкам підходить проведення ЕКЗ / ІКСІ в природному циклі?

♦ Жінки, яким з різних причин протипоказане застосування гормональної стимуляції або мали негативний досвід;
♦ Жінкам з підвищеним ризиком виникнення синдрому надмірної стимуляції (СГСЯ);
♦ Пацієнткам, які погано реагують на гормональну стимуляцію;
♦ Для жінок, яким проводили гормональну стимуляцію та отримували лише 1-3 яйцеклітини;
♦ “Жінкам з невдалою імплантацією”, тобто пацієнтам, які при традиційному ЕКЗ завжди мали хороші ембріони, але імплантація не відбувалася.

Якщо метод ЕКЗ у природньому циклі є неможливим, тоді  використовується ЕКЗ + ІКСІ.

Меню